معیار خرید سنگ ساختمانی

معیار خرید سنگ ساختمانی

مدیر سیستم 0 دیدگاه 7 بهمن 1398

معیار های مهم در خرید سنگ ساختمانی

۱- بافت سنگ ساختمانی باید ساختاری سالم داشته باشد، یعنی شیار و ترک و رگه های سست نداشته باشد ، کرمو نباشد، بدون هر گونه خلل و فرج باشد، پوسیدگی نداشته باشد ، یکدست(یکنواخت و همگن) باشد. سنگ ساختمانی نباید آلوده به مواد طبیعی و مصنوعی باشد.

۲- ضخامت سنگ ساختمانی هم از گزینه هایی است که باید به آن دقت داشت چرا که در صورت نامناسب بودن ضخامت حمل و نقل سنگ با مشکل روبرو خواهد بود.

۳- رزین و یو وی مناسب از دیگر موضوع های پر اهمیت است که سطح سنگ را یکنواخت تر می کند و مقاومت ذرات آن را زیاد می کند.

۴- لبه های سنگ های ساختمان هم در انتخاب پر اهمیت می باشد چرا که لبه های ریخته شده سنگ را بدقواره خواهد کرد.

۵- مشخصات فیزیکی و شیمیایی سنگ ها را شناسایی کنید، نوع آب و هوای منطقه در نظر گرفته شود، سنگ ساختمانی نباید زیاد آب جذب کند بنابراین نباید در آب متلاشی و حل شود،تمام یا قسمتی از آن نباید بیش از ۸۰% وزن خود آب بمکد.

۶- سنگ نمای ساختمان علاوه بر داشتن زیبایی که برای جلوه ساختمان بسیار لازم است باید در برابر بارش و رطوبت،نور خورشید و تغییرات دمایی مقاومت بالایی داشته باشد.

۷- سنگ های مور استفاده در راه پله ها و کف ساختمان باید هم زیبا و شکیل باشند و هم مقاومت سایشی بالایی داشته باشد زیرا در معرض رفت و آمد زیادی قرار دارد.در حقیقت ضریب سایشی سنگ بالا باشد تا مقاومت خوبی داشته باشد. از بهترین سنگ ها برای استفاده در کف و پلکان، گنایس و کوارتزیت می باشند.

۸- برای محل هایی که شیک بودن خیلی مهم است و به سنگ های لاکچری برای کف ساختمان نیاز است سنگ دهبید به عنوان یک سنگ مرمریت مرغوب و قابل رقابت با بهترین سنگ های لوکس خارجی گزینه مناسبی است.

۹- عوامل موثر در انتخاب و خرید سنگ ساختمانی را باید در نظر داشته باشید که برای هر کاربری خاص در داخل و خارج ساختمان،سنگ طبیعی ساختمانی ویژه ای می تواند مناسب باشد که با معیار های مد نظر آن،کاربری متناسب باشد.

۱۰- قابلیت صیقل کردن و برش را داشته باشد، مقاومت های کششی و خمشی نسبتاً خوبی را دارا باشد.

بطور کلی سنگ طبیعی را که دارای مقاومت کافی در شرایط جوی و رنگ جالبی باشد می توان در عملیات ساختمانی و به صورت سنگ لاشه، سنگ قواره، سنگ باربر، سنگ پلاک، سنگ درپوش، سنگ ستون و حتی به صورت ظروف و وسایل سنگی استفاده نمود.

برای خرید سنگ ساختمانی مناسب بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید که بر اساس سلیقه شما بهترین ها را پیشنهاد کند.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

  • ما به تمام دنیا ارسال میکنیم
  • دفتر تهران+982166749243

    کارخانه سنگ اصفهان 09133335503
  • تضمین بازگشت پول
  • 24 ساعت بازگشتی